Екран – найвразливіше місце в будь-якому телефоні.
Дослідження показали, що:
💀 при падінні гаджет приземляється на екран в 64% випадків;
💀 кожний десятий смартфон розбивають діти;
💀 6 мільйонів чоловік розбили екран телефону відразу після покупки
💀 екран смартфона кожної п’ятої людини на цей момент пошкоджений (зізнайся, в тебе теж)
⠀
Що ж таке Gorilla Glass і чому саме воно вбудоване в усі смартфони Ulefone лінійки Armor?
⠀
Ходить легенда, що під час презентації першого iPhone, Стів Джобс тримав в руках телефон з пластиковим екраном. І таким би він і вийшов на ринок, якби Стів Джобс не поклав його в кишеню разом з ключами, які і подряпали дисплей новинки☠️
За лічені місяці компанії Corning довелося на прохання Apple, придумати скло для нового смартфона. Так і з'явився бренд Gorilla Glass.
⠀
Gorilla Glass однорідне, гладке з усіх боків і загартоване. Воно стає як би спресованим зсередини, завдяки чому на поверхні з’являється додаткове стиснення, яке компенсує силу розтягування, що викликає тріщини.
⠀
❗️Але! Все-таки воно може дряпатись.
Оскільки сучасний ринок вимагає ультратонкого скла + виробники стали використовувати зігнуте по краях скло, розбити яке стало ще простіше, ніж плоске. Все це змусило Corning кинути всі сили на поліпшення стійкості скла до розбиття при падінні, ігноруючи стійкість до подряпин. Тому все-таки окрім вбудованого скла краще клеїти і захисне⚔️
Цікавий факт: Навесні цього року представник Corning заявив, що якби виробники смартфонів погодилися збільшити товщину своїх пристроїв на 1 мм, встановивши скло Gorilla Glass відповідної товщини, екран смартфона було б практично неможливо розбити.
Як і чим дряпається скло Gorilla Glass?
Ось ми і підходимо до питання, поставленого на початку статті: чому у одних користувачів скло дряпаються дуже швидко, в той час як у інших - «ні єдиної подряпини»?
Чим твердіше матеріал, тим важче його подряпати. Для оцінки твердості придумано чимало способів, одним з яких є шкала Мооса. Вона дозволяє приблизно оцінити твердість матеріалу, власне, за шкалою від 1 до 10, де 10 - самий твердий матеріал, яким є алмаз. А одиниця - це тальк, подряпати який можна навіть нігтем.
Так чому ж можна подряпати скло смартфона? Дивіться самі:
• Твердість монет ~ 3
• Твердість ножа ~ 5
• Якісний сталевий напилок ~ 6
• Пісок ~ 7
• Наждачний папір для дерева ~ 7.5
Все, що має твердість 6 і більше за шкалою Мооса - подряпає скло Gorilla Glass. Але, найчастіше, виною всьому лише один матеріал - маленькі піщинки.
Ні ключі в кишені, ні копійки не можуть подряпати екран, проте ж, якщо в замковій щілині виявиться трохи піщинок і вони залишаться на ключі - ймовірність появи подряпини дуже висока.
🔝На сьогоднішній день, Gorilla Glass 6 - найбільш міцне скло, яке може витримати 15 послідовних падінь з висоти 1 метра на жорстку поверхню.